VIAA mācības pieaugušajiem

Par viaa programmu 6.kārta 7.kārta 9.kārta FAQ

Pārvaldnieku izglītības iestāde no 4.aprīļa uzsāk Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" 9.kārtas īstenošanu, kur tiek piedāvātas 8 profesionālās pilnveides programmas.

Kā pieteikties?

Lai pieteiktos mācībām Tev ir jāveic 6 soļi:

 • Izpēti mācību iespējas! Apskati mūsu piedāvātās mācību programmas, izmaksas un piedāvātos laikus un piesakoties rūpīgi seko līdzi, kurā mācību iestādē piesakies!
 • Izvēlies izglītības programmu! Ej uz vietni www.macībaspieaugusajiem.lv, pieslēdzies caur Latvija.lv un atrodi mūsu piedāvātās programmas. Programmas vari meklēt pēc programmas nosaukuma vai izglītības iestādes nosaukuma. Plānotos mācību norises laikus un pedagogus vari noskaidrot, sazinoties ar mums!
 • Aizpildi un apstiprini pieteikumu! Aizpildi mācību pieteikumu, atzīmējot atbilstošās izvēlnes. Kad esi aizpildījis pieteikumu, spied pogu IESNIEGT! Pārbaudi, vai parādās paziņojums par pieteikuma saņemšanu!
 • Pievieno kontaktinformāciju! Lai pēc pieteikšanās noslēguma saņemtu ziņu, kas esat apstiprināt dalībai projektā, pienienojiet savu e-pastu, atsaucoties uz paziņojumu e-pastā.
 • Sagaidi apstiprinājumu dalībai mācībās! Apmēram mēnesi pēc pieteikšanās termiņa beigām notiek mācību dalībnieku izvērtēšana. Ja esi pieteicies, tad visticamāk atbilsti projekta nosacījumiem un tiksi apstiprināts mācībām. Sava pieteikuma informāciju vari noskaidrot arī pieslēdzoties mājaslapai caur Latvija.lv un apskatot “mani pieteikumi”.
 • Pēc tam, kad būsi apstiprināts dalībai projektā, VIAA nodos Tavu kontaktinformāciju mums, un mēs ar Tevi sazināsimies, lai vienotos par vietu grupā un piedāvāto mācību norises laiku.
 • Ja Tev nav iespēja pieteikties tiešsaistē:
  Iepriekš piesakies vizītei klātienē, uzrādi personu apliecinošu dokumentu un noformē savu pieteikumu mācībām kādā no šiem veidiem:
  • Valsts izglītības attīstības aģentūrā, Rīgā, Z.A.Meierovica bulvārī 1-16, 5. stāvā, tālrunis vizītes pieteikšanai: 67854769;
  • Kādā no 81 VIAA sadarbības pašvaldības pie pieaugušo izglītības koordinatora, kuru kontaktinformācija vizītes pieteikšanai atrodama šeit.
  1Kas ir VIAA Mācības pieaugušajiem?
  VIAA Mācības pieaugušajiem ir izglītības projekts, kurā ar ESF fondu atbalstu strādājošiem pieaugušajiem tiek dota iespēja pilnveidot darbam nepieciešamās prasmes. Projekta mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. Projekts tiek īstenots no 2017. gada 1. janvāra – 2023. gada 31. decembrim, un šobrīd notiek Izglītības iestāžu pieteikumu izvērtēšana 7.kārtas mācību piedāvājumam.
  2KAS var pieteikties VIAA Mācības pieaugušajiem?
  Dalībai projektā var pieteikties strādājoši (arī vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā) un pašnodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem. Mācībām var pieteikties arī bēgļi un personas ar alternatīvu statusu. Piedalīties projektā var iedzīvotāji neatkarīgi no iegūtā izglītības līmeņa, taču priekšroka uzņemšanā ir personām ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni. Lai gan priekšroka tiek dota iedzīvotājiem vecumā virs 45 gadiem un bezdarba riskam pakļautajiem, tomēr praktiski mācībās tiek uzņemts ikviens, kurš vēlas pilnveidot savas zināšanas un prasmes. Projektā ikvienam nodarbinātajam vecumā virs 25 gadiem ir iespēja mācīties divas reizes.
  3Kāda ir mācību maksa piesakoties mācībām?
  Maksa par mācībām veidojas aprēķinot programmas īstenošanas minimālās izmaksas un var mainīties atkarībā no izvēlētās programmas veida. Profesionālās tālākizglītības programmām, pēc kuru apgūšanas iespējams iegūt kvalifikāciju (mācību ilgums aptuveni 1 gads) ESF līdzmaksājums ir 95% apmērā no programmas īstenošanas izmaksām. Profesionālās pilnveides programmām, kurās var apgūt specifiskas darbam nepieciešamās prasmes (piemēram: mārketingu, projektu vadību, dažāda līmeņa datorprasmes) ESF līdzfinansējums ir 90% apmērā, no programmas īstenošanas izmaksām. Pēc tam, kad būs nokomplektēta grupa, jāgaida ziņa no izglītības iestādes, jāslēdz mācību līgums un jāveic 10% vai 5% līdzmaksājums izglītības programmas apguvei: · to var veikt arī strādājošā darba devējs vai kāda cita fiziska vai juridiska persona; · maksājumu nevar atgūt, ja mācības netiek pabeigtas; · personas ar trūcīgā vai maznodrošinātā statusu ir atbrīvotas no līdzmaksājuma un var mācīties bez maksas.
  4Kāpēc pieteikties?
  Dalībai VIAA Mācības pieaugušajiem projektā ir vairāki ieguvumi: · Mācības tiek līdzfinansētas no ESF līdzekļiem 90-95% apmērā. · Tā kā mācības ir paredzētas strādājošajiem, tad tās tiek organizētas tā, lai Tu tās veiksmīgi varētu apvienot ar darbu. · Mācības pieaugušajiem ir ne vien iespēja uzlabot savas zināšanas un prasmes, bet arī pārkvalificēties un iegūt citu profesiju, kā arī iegūt jaunas paziņas ar līdzīgām interesēm un veidot veiksmīgas sadarbības nākotnē!
  5Kad, kur un kā notiks mācības?
  Mācības sāksies šī gada aprīlī - maijā. Atkarībā no programmas, kurā esi pieteicies mācības notiks pilnībā attālināti vai daļēji klātienē- izglītības iestādē. Mācības tiek plānotas ņemot vērā epidemoloģisko situāciju valstī, un ārkārtas situācijas gadījumā mācības klātienē var tikt aizstātas ar mācībām attālināti. Mācības plānotas darba dienu vakaros un brīvdienās. Aicinām sazināties ar mums, lai uzzinātu plānotos mācību norises laikus izvēlētajā izglītības programmā. Mācību ilgums profesionālās pilnveides programmās ir aptuveni 3 mēneši, bet profesionālās tālākizglītības programmās aptuveni 9-10 mēneši, atkarībā no izvēlētās programmas apjoma stundās.

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem vari noskaidrot šajā sadaļā!

  Pārvaldnieku izglītības iestādes dalību projektā uzzini šeit!

  Aktualizēts: 04.04.2023.